Прикажувам 1–12 од 22 резултати

Show sidebar

Компактни звучници N-SOUND CUBE 1, USB, RMS 2x5W

625 ден 299 ден
Звучниците може да бидат вклучени преку мобилен телефон, PC, Mac, лаптоп, таблет, TV, MP3/MP4 плејер, CD/DVD плејер, iPhone, iPod или било кој друг уред со 3.5`` аудио приклучок. Компактен изглед и погодни за пренос. Вграден сабвуфер за длабоки басови. Јасна изразеност на високотонците. Вистинска музичка моќност: 2x5W. PMPO моќност: 2x580W. Сигнал-до-бучавост ниво >= 80dB +- 2dB. Импеданса: 4 оми. Дисторзија на звукот <= 0,3%. Фреквенциски опсег: 90Hz - 20KHz. Чувствителност: 600mV. Дијаметар на звучникот: 50mm. Димензии на кутија на одделен звучник: 7 x 7 x 7 cm. Боја: црна со портокалови рабови за кул изглед. Се напојува со струја од USB портата на уредите или со 5V адаптер директно во струен приклучок. Регулатор на јачината на звукот поставен на задната страна на активниот звучник.

Квалитетни стерео звучници N-SOUND BALL 3, USB, RMS 2 x 3W

789 ден 391 ден
За мобилен телефон, PC, Mac, лаптоп, таблет, TV, MP3/MP4 плејер, CD/DVD плејер, iPhone, iPod или било кој друг уред со 3.5`` аудио приклучок. Кул футуристички изглед во црвена и зелена боја со црна основа. Вграден сабвуфер за длабоки басови. Јасна изразеност на високотонците. Со 5V адаптер (за полнење на мобилен телефон), може да се приклучи директно на шуко приклучок во струја. Вистинска музичка моќност: 2 x 3W. PMPO моќност: 2 x 340W. Сигнал-до-бучавост ниво >= 80dB. Импеданса: 4 ома. Дисторзија на звукот <= 0,2%. Фреквенциски опсег: 150Hz - 20KHz. Чувствителност: 600mV. Дијаметар на звучникот: 50mm. Димензии на кутија на одделен звучник: 10,00 x 11,5 cm. Боја: црвено-црна и зелено-црна. Се напојува со струја од USB портата на уредите или со 5V адаптер директно во струен приклучок. Регулатор на јачината на звукот поставен на активниот звучник.

Nitro N-BT Pocket Speaker Звучник + плејер + FM радио со ремче за носење, RMS 2x3W

1.300 ден 490 ден
Компактен блутут звучник. Вграден Expanded Bxs за басовите, плејер од Micro SD/TF картичка или USB flash стик. Стабилен звук со филтер на шумот и длабоки басови. Компактен модерен дизајн идеален за пренос. Моќна батерија за долга репродукција на музика. Ремче за носење во рака или на привезок. Можност да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти на телефон и да се разговара преку вградениот микрофон. Вградено FM радио за станици на 87.5-108MHZ(+-3DB). 45mm драјвер за чисти високотонци и супериорен звук. Expanded Bxs (Bass Xpansion system) за длабоки басови. Со вметнување на Micro SD/TF мемориска картичка или USB flash диск можете да слушате музика со што звучникот се претвора во MP3 плејер. Преку Micro-USB портот може да се приклучи било кој уред и да се слуша музика од него со USB кабел. Преку USB портот може да се пристапи до мемориската картичка внесена во звучникот/плејерот од било кој уред (мобилен телефон, таблет, компјутер) и звучникот да се користи како читач/снимач на мемориската картичка. Вградена Li-Ion батерија за теоретски неограничено полнења. Се полни преку USB порт на било кој уред или адаптер со излез од DC 5V. Bluetooth: 4.2. Signal-to-Noise SNR: >= 70db. Дисторзија на звукот: <= 0,5%. Дијаметар на звучникот: 45mm. Бои: црна-црно, црна-сребрено, црна-сино и црна-црвено платно. Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри. Редукција на бучава: CVC 6.0. Капацитет на батерија: 450mAh. Материјали: високо-квалитетна ABS пластика и платно. Сертификати: CE, FCC, RoHS.

Nitro N-BT Waterdrop 2 водоотпорен Bluetooth звучник + плејер + радио

1.399 ден 690 ден
Bluetooth: 4.2. Signal-to-Noise SNR: >= 70db. Дисторзија на звукот: <= 0,5%. Дијаметар на звучникот: 45mm. Бои: црна-сиво водоотпорно. Пренос на звукот без загуби на далечина од: 10 метри. Редукција на бучава: CVC 6.0. Капацитет на батерија: 450mAh. Материјали: високо-квалитетна ABS пластика и метал. Сертификати: CE, FCC, RoHS

N-BT SPEAKER 4 FLAT Премиум БТ Звучник + плејер + FM радио со рачка за носење

1.399 ден 690 ден
Вграден Expanded Bxs за басовите и плејер од Micro SD/TF картичка или USB flash стик. Дијаметарот на звучниците од 45mm. Вграден прочистувач на шум, моќен засилувач на звукот и Expanded Bxs за супер низок бас ефект со богатсво на ниски тонови. Вграден плејер од задната страна со којшто можете да пуштате музика од Micro SD/TF картичка или USB flash стик. Вградена секундарна Li-Ion батерија за екстра долго репродуцирање на музика. Можност да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти на телефон и да се разговара преку вградениот микрофон. Вградено FM радио за станици на 87.5-108MHZ(+-3DB)

N-BT SPEAKER 3 Премиум БТ Звучник + плејер + FM радио со слот за мобилен

900 ден
Вграден Expanded Bxs за басовите и плејер од Micro SD/TF картичка или USB flash стик. Дијаметарот на звучниците од 45mm. Вграден прочистувач на шум, моќен засилувач на звукот и Expanded Bxs за супер низок бас ефект со богатсво на ниски тонови. Вграден плејер од задната страна со којшто можете да пуштате музика од Micro SD/TF картичка или USB flash стик. Вградена секундарна Li-Ion батерија за екстра долго репродуцирање на музика. Можност да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти на телефон и да се разговара преку вградениот микрофон. Вградено FM радио за станици на 87.5-108MHZ(+-3DB)

NBTSPEAKER1 – Пренослив звучник блутут, Bluetooth, TF Card, USB, FM Radio, Line in, Support phone redial, Bluetooth remote controle 20-15M, music format: MP, WMA, WAV, PE, FLAC, Built-in Li rechargeable battery 350mAh

789 ден 371 ден
Material: ABS Plastic + Aluminum, High sensitivity FM radio with internal antenna, Battery can support play time: 2hours, Speaker size 62*53 MM, Support Hand-free when answer calling (with MIC), Auto Voice Prompt power on/off and Blietooth is connected and disconected

Bluetooth звучник Nitro N-BT Rugby Plus + FM радио + плејер

890 ден
Вграден Expanded Bxs за басовите и плејер од Micro SD/TF картичка или USB flash стик. Вградени LED диоди кои што светат на музиката. Дијаметарот на звучниците од 45mm. Вграден прочистувач на шум, моќен засилувач на звукот и Expanded Bxs за супер низок бас ефект со богатсво на ниски тонови. Вграден плејер од задната страна со којшто можете да пуштате музика од Micro SD/TF картичка или USB flash стик. Вградена секундарна Li-Ion батерија за екстра долго репродуцирање на музика. Можност да се одговара на повици на мобилен телефон (дигање на слушалка или одбивање на повик), да се врти на телефон и да се разговара преку вградениот микрофон. Вградено FM радио за станици на 87.5-108MHZ(+-3DB)

Преносен звучник Nitro N-MINI јаболко, RMS 3W, вграден сабвуфер за длабоки басови и засилувач за високотонците

749 ден
Гаџет за сите модерни луѓе и идеален подарок. Има изглед на јаболко и можност да се носи како привезок. Вграден сабвуфер за длабоки басови. Со отворање на звучникот се засилуваат високотонците. Вградена Li-Ion батерија за теоретски неограничено полнења. Се полни преку USB портот или адаптер со излез од DC 5V. USB кабел за полнење на батеријата и аудио кабел се вклучени во пакувањето. Вистинска музичка моќ: 3W. PMPO моќност: 380W. SNR: > 89db. Дијаметар на звучникот: 40mm. Димензии: 5,5 x 5,5 x 5 cm. Бои: сребрена, црвена, зелена, црна, розева.