НИТРО КОМПЈУТЕРИ ГО ПРОШИРУВА СВОЈОТ ТИМ

Бараме информатички техничар за сервис/техничка поддршка/продажба.
Кандидатите може да имаат претходно работно искуство, но тоа не е задолжително. Нитро Компјутери ги обезбедува сите потребни обуки.
Нудиме модел на градење на кариера за јуниор кандидатите – постојано учење, надоградување на кандидатот и негов развој како ИТ кадар.

Работни задачи на работното место:
Kомпјутерски технички сервис – дијагностика на проблеми и поправка на компјутери/лаптопи
Инсталација и одржување на програмите на Нитро Компјутери и други произведувачи
Инсталација и одржување на компјутерски локални и телекомуникациски мрежи, сервери и работни станици
Инсталација и одржување на системи за видео надзор, аналогни видео и IP камери
Инсталација и одржување на дигитални телефонски централи и телефони
Полнење на тонери за ласерски печатачи и кертриџи за инк-џет и фото печатачи
Продажба на компјутери, лаптопи, печатачи, мултифункциски уреди, бела техника, апарати за домаќинство, мрежна опрема и друга модерна техника.

Потребни лични карактеристики на кандидатот:
– исполнителен
– посветен
– лојален
– можност да работи во тим или самостојно
– заинтересиран за учење и лично надоградување

Со нетрпение го очекуваме вашето CV на nitro@nitro.mk

НАЈНОВИ ПРОИЗВОДИ
НОВИ
  • НОВИ
  • НАЈПРОДАВАНИ
  • ПРЕПОРАЧУВАМЕ

Држач за лаптоп со систем за ладење Nitro Cool 1, до 17“, USB хаб 2 портен

389 ден
Погоден за лаптопи со дијагонала на екран од 8“ до 17“. Ергономски дизајн за идеална положба на рацете при работа, со можност за поткревање на задниот дел за додатни 2cm висина. Изработен од дебела ABS пластика, од горната страна од дебела црна метална алуминиумска мрежа. Алуминумската мрежа е изработена со вдлабнатини кои спречуваат лизгање на лаптопот/таблетот од површината. Пластистична релјефна Нитро налепница во долниот дел спречува лизгање на лаптопот/таблетот од површината. 2 LED диоди во сина боја за дискретно осветлување. Вграден 2-портен USB hub. Уредот се напојува од самиот лаптоп преку USB портата и останува уште една слободна USB порта за приклучување на дополнителен уред. USB кабел е вклучен во пакувањето. Kопче за вклучување/исклучување на вентилаторот. Квалитетниот вентилатор со големина од 12cm прави добро ладење на лаптопот од долната страна и е гарантиран негов долг животен век. Работи со брзина од 1000-2500 ротации во минута. Произведува ниско ниво на шум од 8db. Уредот е погоден за држење во скут (за да не биде лаптопот директно во допир со нозете) или на маса. Повеќе жлебови за исфрлање на топлиот воздух. Опција да се вгради поголем вентилатор или додатни вентилатори под мрежата. Тело на држачот: ABS (O-10) пластика Горна страна: алуминиумска мрежа. Налепници: водоотпорна мрсна хартија + смола. Вентилатор Димензии: 12cm x 12 cm x 2,5cm. Број на вртежи: 1000 - 2500 вртежи/мин. Проток на воздух: 48 CFM Шум: 8db. Димензии Ширина: 37cm Должина: 29,5cm Висина: 5,5cm + 2cm опционално. Тежина 770 гр. Напојување 5V од USB порта. USB хаб 2 портен

ASUS TUF-GTX1650-4GD6-P-GAMING

11.999 ден
ASUS TUF-GTX1650-4GD6-P-GAMING – Bus type PCI Express 3.0 x16 – Graphics Engine: NVIDIA GeForce GTX 1650 – Memory: 4 GB

ST индукциско стаклокерамичко решо IHS-2001S

1.583 ден
ST IHS-2001S Superior Technology Индукциско стаклокерамичко решо 2000W ЛЦД Дисплеј Siemens IGBT 15A 10 нивоа на моќност Заштита од прегревање Автоматско исклучување за 1 минута ако нема сад

Zvucnik Bluetooth BTS15/ V8 Black

981 ден
New Portable V8 Wireless Bluetooth Speaker Specification : Types of : Bluetooth Speaker Colour : black,blue,red,army green Connection method : Bluetooth connection Frequency Range : 100HZ-20KHZ Power supply : Built-in lithium battery Extended storage : 32GB Effective distance : 10 m Shell material : plastic Speaker adjustment method : button Physical dimension : 155 x 73 x 130mm Interface Type : USB Output Power : 8W Channel : 2 Bluetooth protocol : 4.1 Features : Voice prompt, card, radio, call function, NFC function Display : no Is there a radio function? : Have Product weight : 0.55 (KG) Battery capacity : 1200AMH Signal to noise ratio : ?75dB Play time : 6 hours Number of speakers : 2 Operation method : button Play format : MP3 Support format : TF card Box material : plastic

Philips BRI955/00 Lumea Prestige IPL

26.799 ден
Philips BRI955/00 Lumea Prestige IPL Боја Бело Розева безжична употреба 450 000 lamp flashes додатоци за тело лице и за чувствителни делови спречува повторно раснење на влакна 5 мода на работа сигурен и ефективен и на чувствителните делови UV филтер SenseIQ SmartSkin сензор

ST TX3-H Superior technology 4K Android Box

4.269 ден
ST TX3-H Superior technology 4K Android SMART Computer Android 9.0 CPU: Amlogic S905x3 Quad Core ARM Cortex A53 @2GHz GPU: Penta-core Mali-450MP GPU @ 750MHz 4K video playing 4GB DDR3 Memory 64GB ROM Memory Hardware decoding to 4K/2K Bluetooth DLNA HDMI 2.0 3x USB2.0 Wifi LAN RJ45 DC 5V Remote controller Black color

Tefal FF215D30

4.654 ден
Tefal FF215D30 Фритеза Боја инокс-црна Моќност 1475W Капацитет за продукти 1кг Капацитет за масло 1.8 л Термостат капак со прозорец Тајмер Термо изолаторска обвивка Температура 150-190 степени

Нитро N-SMET

Чест ни е да Ви ги понудиме нашите софтверски решенија и ќе ни биде посебно задоволство ако се решите за нивна имплементација во Вашата фирма.

СТАРТЕР ПРОГРАМСКИ ПАКЕТ Нитро N-SMET Нитро Сметководство – Вашиот сметководствен робот :: Nitro N-SMET :: Your accountant robot

39.060 ден
Со модулите N-FIN (финансово работење), N-MAT (материјално работење), N-KOM (комерцијално работење), N-PLATI (плати) и N-DILER (дилерско работење) Ви помага во добрата организираност на работните процеси во фирмата, забрзување на работата и почитување на сите законски регулативи во Република Македонија. Стартер програмскиот пакет ги вклучува модулите со основните неопходни функционалности за започнување на уредно и ажурно работење со помали трошоци за фирмата. Како што се создава потреба и напредувате во работењето, можете да вршите набавка на потребните напредни модули од сметководствениот робот.

Програма N-SMET : N-FIN финансово модул

9.690 ден
Финансовото работење е наменето за сметководителите. Може да функционира потполно независно од другите програмски модули (рачно да се книжи во него), но може и да се користи заедно со другите модули за автоматско генерирање на книжењата во него (подоцна во N-FIN можете да ги измените книжењата или да внесете нови). Покрај стандардните функционалности на сметководствен софтвер, содржи и подмодул за водење на основни средства и автоматска пресметка на амортизација.

Програма N-SMET : N-KOM комерцијално модул

9.765 ден
Комерцијалниот модул N-KOM oвозможува работа со сите излезни комерцијални документи, водење на лагер листа со набавна вредност и продажна вредност и следење на ДДВ во реално време. Со помош на Трговската книга може да се води прецизна ЕТ книга (Евиденција во трговијата), поврзана со ПЛТ (Приемен лист во трговијата на мало) и ДФИ (Дневен финансиски извештај), како и ЕТУ извештај (Евиденција на трговски услуги), КДФИ извештај (Книга на дневни финансиски извештаи) и многу други комерцијални извештаи.

Програма N-SMET : N-MAT материјално модул

9.690 ден
N-MAT e модул на N-SMET којшто овозможува сеопфатно материјално работење, вклучува многу различни влезни документи како ПЛТ поврзано со целосна ТРГОВСКА КНИГА. Вградени се многу излезни документи и модулот овозможува прецизно евидентирање на материјални состојби. Материјалните извештаи опфаќаат и Преглед и регистрација на дневен промет, Набавна вредност и маржа на излезни документи, МЕТГ извештај, Лагер листа, Промет по денови, Влез/излез по артикли, Картичка за артикал, Промет на коминтент, Состојба на коминтент и многу други.