:: Дома 
Потрошувачка кошничка
0 производ(и)
вкупно:
0,00 ден
Провери
четврток,
2 Април 2020
You have no flash support. No movie show, sorry |:-(
Пребарај по клучен збор
 eTiket
Нитро еТикет
ПОДДРШКА НА КОРИСНИЦИ
ЗА ХАРДВЕР И СОФТВЕР


КОРИСНИ
ЛИНКОВИ

efair4u
Посетете го нашиот штанд на виртуелниот саем efair4u.comNitro бесплатни алатки за помош на своите клиенти. За алатките мора да се купи лиценца ако не сте Nitro клиент!
-- Nitro BAZA


Бесплатен менаџер за симнување со добри перформанси и македонска поддршка
-- Free Download Manager


Најдобрата програма за елиминирање на spyware и тројанци
-- SpyBot Search & Destroy


Најдете фирма за Вашиот бизнис на:
-- Biz-Links.net - Business Directory


Наједноставен начин за далечинска поддршка. Симнете го Teamviewer на долниот линк, Run и прочитајте ни ги бројките


Софтвер за лесна работа со мрежи
-- Cisco Network Magic


Интелигентен софтвер за анализа на Вашите Outlook маилови
-- Xerox Business of your brain


За програмерски гуру-а, корисни VB функции и примери


Nitro N-PHONE - Држач за мобилен телефон со вграден пасивен звучник

Чест ни е да Ви претставиме уште еден наш полупроизвод кој е светски хит број 1 и за прв пат во Македонија стана достапен во Нитро Компјутери.
Производот служи исклучиво за забава и е потполно безбеден за Вашето здравје.
Купете нешто забавно и шизичко за Вас или подарете го на Вашите сакани.

Упатство за користење на Nitro N-PHONE
• Држачот се поставува на рамна површина.
• Во зависност од моделот на мобилен телефон, тој се вметнува во држачот на тој начин што неговиот звучник е позициониран кон каналот на звучникот.
iPhone 5 / 4 / 4S / 3G се поставуваат исправено
Nokia E серија се поставува во обратна положба
BlackBerry, Samsung, LG, HTC, Alcatel, Sony... - се бара најдобрата положба според дизајнот на телефонот.
• Држачот може да се постави и во вертикална положба.
• Пуштете ја својата омилена музика, филм, видео клип ... и уживајте :-)

Карактеристики на Nitro N-PHONE
• Направен специјално за iPhone 5 / 4 / 4S / 3G, со мала модификација од нашите сервисери или приспособување на положбата може да се користи за било кој модел на мобилен телефон кој има звучник во горниот или долниот дел.
• Не содржи активни електронски елементи.
• Звучникот го засилува звукот од мобилниот телефон за 2 - 2,5 пати.
• Потполно безбеден за Вашето здравје - производот ги поседува сертификатите:
o CE - Certificate of compliance with the council EMC directive 2004/108/EC
o Commission Regulation (EU) No 494/2011 amending Annex XVII of REACH Regulation (EC) No 1907/2006 (previously restricted under entry 23 of Regulation (EC) No 552/2009 amending Annex XVII of REACH Regulation (EC) No 1907/2006) - Cadmium (Cd). Test Method: With reference to US EPA Method 3052:1996 and US EPA Method 3050B:1996. Не е детектиран Cadmium (Cd) .
o RoHS Directive (Restriction of Hazardous Substances Directive) 2002/95/EC - не е детектиран Кадмиум (Cd), Олово (Pb), Жива (Hg), .....

Технички карактеристики на Nitro N-PHONE
Состав
Силикон.
Печатарска боја.
Звучник
Пасивен.
Го засилува звукот од мобилниот телефон за 2 - 2,5 пати.
Димензии
Ширина: 110mm
Должина: 47mm
Висина: 45mm
Тежина 41.5 гр.

Произведено/доработено од: Нитро Компјутери ДООЕЛ Скопје
Шифра: NPHONE
Цена: 460,00 ден.
Гаранција: доживотна
Дизајнирано/доработено во Република Македонија

Nitro N-Cool 1 - држач за лаптоп / таблет со систем за ладење

Нитро Ви го претставува својот производ - Nitro N-Cool 1 - Држач за лаптоп/таблет со систем за ладење.

Kарактеристики:
• Погоден за лаптопи со дијагонала на екран од 8" до 17"
• Ергономски дизајн за идеална положба на рацете при работа, со можност за поткревање на задниот дел за додатни 2cm висина
• Изработен од дебела ABS пластика, од горната страна од дебела црна метална алуминиумска мрежа
• Алуминумската мрежа е изработена со вдлабнатини кои спречуваат лизгање на лаптопот од површината
• Пластистична релјефна Нитро налепница во долниот дел спречува лизгање на лаптопот од површината
• 4 LED диоди во сина боја за дискретно осветлување
• Вграден 2-портен USB hub
• Уредот се напојува од самиот лаптоп преку USB портата и останува уште една слободна USB порта за приклучување на додатен уред
• USB кабел е вклучен во пакувањето
• Kопче за вклучување/исклучување на вентилаторот
• Квалитетниот вентилатор со средна големина од 12cm прави добро ладење на лаптопот од долната страна и е гарантиран негов долг животен век. Работи со брзина од 1000-2500 ротации во минута. Произведува ниско ниво на шум од 8db
• Копче за регулација на брзината на работа на вентилаторот
• Уредот е погоден за држење во скут (за да не биде лаптопот директно во допир со нозете) или на маса
• Уредот е затворен од сите страни, поради што не може вентилаторот да дојде во допир со телото (за да не Ви поткачи прст или да се закачи на нозете кога го држите во скут)
• Повеќе жлебови за исфрлање на топлиот воздух
• Опција да се вгради поголем вентилатор или додатни вентилатори под мрежата

Технички карактеристики:
Состав
Тело на држачот: ABS (O-10) пластика
Горна страна: алуминиумска мрежа
Налепници: водоотпорна мрсна хартија + смола
Вентилатор
Димензии: 12cm x 12 cm x 2,5cm
Број на вртежи: 1000 - 2500 вртежи/мин.
Проток на воздух: 48 CFM
Шум: 8db
Димензии
Ширина: 37cm
Должина: 29,5cm
Висина: 5,5cm + 2cm опционално
Тежина: 770 гр.
Напојување: 5V од USB порта
USB хаб: 2 портен

Цена: 1.290,00 ден.
Гаранција: 180 денови


Nitro - идеален спој на хардвер и софтвер

Пакет Nitro Фирма 5+
Одлична понуда за фирми - набавете го моќниот Nitro N-SMET за комерцијално и материјално работење заедно со канцелариски компјутер, опремен со лиценциран оперативен систем Windows 7 Starter, за САМО 16.990,00 ден. односно 18.990 ден. во појака конфигурација.

Понудата 5+ содржи:
• Nitro Office Канцелариски компјутер со тастатура и глувче
• 17/19" LCD/LED монитор
• Лиценциран оперативен систем Windows Starter 7
• Nitro N-SMET :: Вашиот сметководствен робот - комерцијално и материјално работење, со можност за попуст на другите модули ако Ви се потребни
+ 1 месец бесплатна поддршка за програмата во просториите на нашиот сервис или 5 бесплатни телефонски повици за поддршка
• Nitro подарок изненадувањеКвалитетни жични и безжични мрежи со докажана мрежна опрема


Петнаесетодишната работа на Нитро Компјутери во полето на компјутерски мрежи резултираше со многу задоволни фирми и физички лица.
Нитро Компјутери е овластено продажно место и инсталира компјутерски и телекомуникацски мрежи со користење само на брендови за мрежна опрема:
- ASUS
- Linksys
- Cisco
- Zyxel
- TrendNet
- EdiMax
- TP-link (поефтини решенија)
Покрај компјутерските и телекомуникациските мрежи, изминатите години направени се и многу инсталации на ИП камери за видео надзор, со помош на кои корисниците можат да ги следат своите објекти и/или дом далечински (преку Интернет) и да се снимаат настаните на локацијата или на оддалечена локација (погледнете ја горната слика за илустрација).Synology диск станици - со можности како сервер

Synology NAS диск станиците отсега со нов софтвер - DSM 3.0 кој наликува на оперативен систем.
Погледнете ја веселата презентација:
ПОСЕТЕТЕ ГО НАШИОТ ШТАНД НА ВИРТУЕЛНИОТ САЕМ НА ФИРМИ efair4u.com

efair4u efair4u

ТОП ПРОИЗВОДИ